Studia podyplomowe "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy"

Rekrutacja na studia podyplomowe "Bezpieczeństwo i higiena pracy" zostaje przedłużona do 15 października 2018 roku.

PODSTAWOWE INFORMACJE

Organizator:

Wydział Budownictwa i Architektury

Adres studiów podyplomowych:

Studia Podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Wydział Budownictwa i Architektury

al. Piastów 50, pok. 329 lub 331, tel. 663 882 809

e-mail: wcieslewicz@zut.edu.pl

bhpwbia@zut.edu.pl

Kierownik studiów:

dr inż. Wiesława Cieślewicz

Sekretariat studiów:

Zespół Ekonomiki, Organizacji i Zarządzania w Budownictwie

Wydział Budownictwa i Architektury ZUT w Szczecinie

al. Piastów 50, pok. 329 lub 331, tel. 663 882 809

e-mail: wcieslewicz@zut.edu.pl

Adresaci, do których skierowana jest oferta studiów podyplomowych:

Studia podyplomowe „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy” skierowane są do osób, które chcą przygotować się do wykonywania zawodu inspektora bhp oraz do osób już zatrudnionych w służbie bhp, dążących do podniesienia swoich kwalifikacji.

Cel studiów

Oprócz merytorycznego przygotowania słuchacza do pełnienia obowiązków pracownika służby bhp, słuchacz studiów podyplomowych nabędzie kwalifikacje metodyczno-dydaktyczne, umożliwiające prowadzenie szkoleń w zakresie BHP. Ponadto będzie miał możliwość uczestnictwa w kursie audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy PN-N 18001:2007.

Studia podyplomowe „Bezpieczeństwo i higiena pracy” dają możliwość uzyskania drugiego zawodu oraz uruchomienia własnej działalności gospodarczej w tym zakresie.

Po ukończeniu studiów słuchacz otrzymuje:

a) świadectwo ukończenia studiów podyplomowych,

b) świadectwo ukończenia kursu metodycznego,

c) certyfikat audytora wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy PN-N 18001:2007,

d) zaświadczenie o ukończeniu szkolenia w dziedzinie BHP.

e) zaświadczenie o ukończeniu kursu pierwszej pomocy przedmedycznej

Czas trwania:

Program studiów obejmuje wykłady, ćwiczenia realizowane w systemie niestacjonarnym w sumie na 10 zjazdach. Zjazdy odbywają się w soboty i niedziele, na Wydziale Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Al. Piastów 50.

Warunki rekrutacji:

O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja w internetowym systemie rekrutacji. Kwalifikację dokumentów prowadzi Komisja Rekrutacyjna. W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc o przyjęciu decyduje komisja rekrutacyjna, na podstawie informacji o wykształceniu kierunkowym oraz doświadczeniu zawodowym kandydatów

Zasady i tryb naboru:

Podstawą przyjęcia na studia jest złożenie wszystkich wymienionych niżej dokumentów i wniesienie opłaty semestralnej.

Limit miejsc:

Planowana liczba słuchaczy na studiach podyplomowych Bezpieczeństwo i Higiena Pracy wynosi 40 osób.

Warunek przyjęcia:

Na studia podyplomowe Bezpieczeństwo i higiena pracy przyjmowane są osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów (pierwszego lub drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) na dowolnym kierunku.

Wymagane dokumenty:

W ramach rekrutacji wymagane jest złożenie następujących dokumentów:

a) kwestionariusz osobowy, wygenerowany w systemie po rejestracji

b) dyplom ukończenia studiów wyższych lub potwierdzona przez uczelnię kopia dyplomu albo – do czasu dostarczenia dyplomu – zaświadczenie o ukończeniu studiów wyższych,

c) kserokopia dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość.

d) 1 zdjęcie

Termin nadsyłania zgłoszeń:

Rekrutacja trwa od 15 czerwca do 15 października 2018 roku.

Koszt uczestnictwa w zajęciach na studiach podyplomowych:

Studia Podyplomowe Bezpieczeństwo i Higiena Pracy są odpłatne. Koszt uczestnictwa wynosi 2800 zł za całość studiów. Istnieje możliwość płacenia w ratach. Poza czesnym nie pobieramy żadnych opłat dodatkowych oraz opłaty rekrutacyjnej.

PROGRAM KSZTAŁCENIA

Terminy zajęć:

Plan zajęć na semestr jesienny rok 2018/2019 – będzie podany po zakończeniu rekrutacji

Wykładowcy:

Zajęcia prowadzą pracownicy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Państwowej Inspekcji Pracy oraz doświadczeni specjaliści w dziedzinie BHP.

Warunki ukończenia studiów:

Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich przedmiotów z programu studiów oraz obrona pracy końcowej.

Forma zakończenia studiów podyplomowych:

Na zakończenie studiów podyplomowych słuchacz przygotowuje pracę końcową i broni ją przed komisją egzaminacyjną.